پاسخ به سولات مطرح شده در جلسه توجیهی مورخ ۱۶/۷/۹۳

پاسخ سؤلات جلسات توجیهی ومعارفه مورخ ۱۶/۷/۹۳ شیراز و ۲۳/۷/۹۳ تهران جهت اطلاع دانشجویان عزیز

 

 1. اگه میشه کلاسها روبه صورت وب کم برگزارکنید که ما حداقل استاد درس راببینیم؟ فعال بودن وب کم اساتید ودانشجویان از نظر فنی مشکلی ندارد .بعلت قطع وصل شدن صدا در کلاس آنلاین برای بعضی از دانشجویان وطبعا افزایش هزینه هایی برای دانشجویان خواهد داشت. لذا این مهم بعهده استاد درس گذاشته شده است
 2. اعتبارمدرک آموزش محوروتفاوتش با پژوهش محوردر چیه؟ هردو از لحاظ مدرک یکسان می باشند ولی دید جوامع علمی به آموزش محور ضعیف تر است
 3. لطفا آزمون زبان معافی رادرتهران هم برگزارکنید- در تدارک آن هستیم
 4. آیاامکان استفاده ازامکانات دانشگاه شیرازوجوددارد؟ با هماهنگی دانشکده این امکان وجود دارد.
 5. درصورت صلاحدید تصویر وویدوئی استاد در هنگام ارائه کلاس مثل همین جلسه باشد؟ بعضی از اساتید به این کار تمایل ندارند.
 6. من موقع ثبت نام حوزه امتحانی رو مشخص کردم اما الان که میرم میبینم در قسمت مشخصات دانشجویی در مقابل حوزه امتحانی نوشته فاقد حوزه علتش چیست ؟ با سرکار خانم راستی تماس بگیرید
 7. ببخشید میشه واحد های آزمایشگاه و کارگاه ها رو در شهر خودمون در دانشگاه دیگر میهمان بشیم؟ خیر،حتما باید در شیراز برگزار گردد که برنامه آن در هر ترم اعلام می گردد
 8. آیا شرکت در آموزن معافی زبان محدودیت داره؟ خیر فقط در طول دوره باید نمره قبولی آورد 
 9. مگه کلاسهای کارشناسی ارشد مجازی ویژه شاغلین بصورت مجازی نیست ؟ بله همین طور است
 10. در دانشنامه صادر شده عنوان دانشکده تحت چه نامی درج می شود؟ دانشکده آموزشهای الکترونیکی دانشگاه شیراز 
 11. اگه برای دانشجویان شاغل وام تخصیص داده نشد، امکان تقسیط شهریه فراهم بشه ممنون میشم ؟ امکان قسط بندی سالیانه وجود ندارد ولیکن دانشجو می تواند شهریه را در مدت زمان ترم تحصیلی پرداخت نماید.
 12. منظور از تعهد عدم اشتغال درقسمت فرایند ها چیست؟ مربوط به دانشکده آموزشهای الکترونیکی نیست
 13. آیا در دانشنامه آموزش محور یا پژوهش محور قید می شود؟ خیر 
 14. ضمن تشکر خواهشمندم تفویض اختیارات برای شهر های تابع دانشگاه را بیشتر فرمایید تا من نوعی در تبریز با بعد مسافت زیاد مشکل حضور در شیراز را نداشته باشم؟ حوزه ها فقط برای برگزاری امتحان هستند وبرای ادوار اصلی باید به شیراز مراجعه فرمایید .البته برخی نامه ها را با هماهنگی با کارشناس هر بخش می توانید پستی هم دریافت نمایید.
 15. چند بار میتونیم حوزه امتحانی روتغییر بدیم؟ یک بار در طول تحصیل. 
 16. امتحانات میان ترم و پایان ترم در حوزه هایی که انتخاب کرده ایم برگزار میشه ؟ بلی
 17. ایا کسانی که معدل بالا و شرایط داشته باشند مانند دیگر دانشکده ها بصورت بدون ازمون در کارشناسی ارشد می پذیرید؟بله – ولی دانشگاه شیراز فقط مجازی به مجازی
 18. آیا سرفصل یا منبعی برای امتحان زبان معافی معرفی می گردد؟ بله در سایت اعلام می گردد.
 19. چطور بعد از کلاس برای استاد پیغامم را بگذاریم؟ از طریق صندوق پیغام در sess
 20. اگر کسی موقع امتحان مریض شود آیا با ارائه گواهی پزشکی امکان امتحان جبرانی در همان ترم را دارد؟خیر تنها درحوزه قوانین امکان حذف درس بدون عودت شهریه وجود دارد.
 21. اگر دانشجویی بخواهد تغییر رشته دهد درسال آینده باید کنکور دهد یا راهی دیگر وجود دارد؟ بله تنها راه ممکن شرکت مجدد در کنکور است.
 22. در صورت تغییر رشته آیا امکان تطبیق واحد در این دانشکده وجود دارد؟ اگر از دانشگاهای دولتی معتبر باشد بله.
 23. تکالیف وتحقیقاتی که اساتید می خواهند چطور به دست استاد برسانیم؟برای تعریف وارسال مورد یاد شده یک شیوه استاندارد ومورد تایید وجود دارد که اگر استاد تکلیف را به درستی در سیستم تعریف کرده باشد در صفحه درس مورد نظر امکان ارسال فایل پاسخ برای دانشجو وجود خواهد داشت.
 24. آیا ما حق استفاده از استخر،سلف سرویس ودیگر امکانات رفاهی را داریم،؟ علیرغم عدم تعهد وزارت علوم در خصوص اعطای امکانات رفاهی وتسهیلات به دانشجویان مجازی به دلیل عدم حضور فیزیکی دائم در دانشگاه ، با پیگیری های بعمل آمده با مدیریت محترم دانشگاه توافق گردیده است که دانشجویان دانشکده آموزشهای الکترونیکی نیز بتوانند از امکانات دانشگاه نظیر سلف سرویس ،استخر سرپوشیده با هزینه ای متفاوت با دانشجویان روزانه استفاده نمایند
 25. اگر ترم آخر دو واحد سمینار باقی مانده باشد میشود که به ترم چهار کشیده نشود و ترم سه رو چهارده واحد بگیریم؟ خیر امکان پذیر نیست. چرا که سقف واحد های ارشد در هر ترم ۱۲ واحداست.
 26. در خصوص آزمایشگاهها توضیح بفرمایید به چه مدت برگزار خواهد شد؟ هر آزمایشگاه در ۴ نصف روز برگزار می گردد و برنامه آن در نیمه های هر ترم اعلام می گردد.
 27. امکان برگزاری آزمون زبان معافی در حوزه های دیگر نیست؟ خیر فقط در شیراز و تهران
 28. هنوز در سس فاقد حوزه هستیم. در صورتی که در حین ثبت نام انتخاب کرده بودیم؟ این موضوع در حال پیگیری و بررسی است. انشاءالله به زودی مرتفع می گردد
 29. نمره قبولی ۱۲ هست یا ۱۴؟ برای ارشد نمره قبولی ۱۲ است ولی معدل کل هر ترم باید بالای ۱۴ باشد تا دانشجو مشروط نگردد.
 30. آزمون میانترم حضوریه؟ بله در حوزه های امتحانی که انتخاب کرده اید.
 31. تفاوت بین آموزش محور و پژوهش چیست؟ در سیستم آموزش – پژوهش محور دانشجو ۶ واحد پایان نامه و بقیه درس درس می گذراند ولی در سیستم آموزش محور دانشجوی دانشجو ۲ واحد سمینار ویژه و بقیه را درس می گذراند.
 32. تربیت بدنی به چه صورت برگزار میشه؟ آزمون آن تئوری و فقط بصورت پایان ترم بوده و منابع آزمون معرفی می گردد.
 33. آزمایشگاهها صرفا در تابستان برگزار میشود ؟ خیر. بین نیمسال اول و دوم هم در بهمن ماه برگزار می گردد.
 34. سقف سنوات مقطع کارشناسی ناپیوسته برای دانشجویان دانشکده ی مجازی چند ترم است ؟ ۶ نیمسال
 35. در چه صورتی درس جبرانی به کارشناسی ارشد داده میشه؟ در صورتیکه آن درس پیش نیاز دروس ارشد بوده و دانشجو آن را در دوران کارشناسی نگذرانده باشد
 36. امتحان های میان ترم از کی شروع میشود و چطور باید کارت ورود به جلسه را گرفت؟ امتحانات از ۲۲ آبان شروع می شود و در مورد کارت ورود به جلسه متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.
 37. وام دانشجویی برای کارشناسی ارشد مجازی وجود دارد یا نه؟ به محض اعلام صندوق رفاه تهران و تخصیص بودجه لازم اطلاعیه ثبت نام وام شهریه روی سایت دانشکده قسمت امور دانشجویی بخش وام شهریه درج می گردد. لازم به ذکر است پس از اتمام مهلت ثبت نام وام شهریه با توجه به بسته شدن سایت صندوق رفاه امکان ثبت نام از دانشجویان وجود ندارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت امور دانشجویی بخش وام شهریه مراجعه فرمایید.
 38. سلام من قبولی مهرماه هستم در مقطع کارشناسی ارشد میخوام بپرسم میتونم برای بهمن ثبت نام کنم؟ باید ثبت نام را کامل انجام دهید و برای ترم مهر ماه با پرداخت شهریه ثابت مرخصی بگیرید.
 39. کف واحدهای اخذ شده برای هر ترم چند واحد است ؟ ده واحد یا دوازده واحد ؟ برای کارشناسی ۱۲ واحد و برای کارشناسی ارشد ۸ واحد
 40. ارزش مدرک مجازی برای ورود به دکترا؟ منعی ندارد
 41. در کدام قسمت برنامه ی امتحانی گذاشته شده؟ در سایت دانشکده ، قسمت بخش های هر رشته
 42. لطفا تدبیری اتخاد شود درخصوص کلاسهایی که کنسل می شود از طریق پیامک قبل از زمان کلاس اطلاع رسانی شود؟ وضعیت کلاس بلافاصله پس از ورود به سیستم توسط دانشجو قابل رویت است.
 43. برای دانشجویان کارشناسی تخفیف شهریه به چه صورت است؟ تخفیف شهریه وجود ندارد.
 44. ببخشید کلاسهایی که تداخل داره امکان تغییرشون نیست؟ دروسی که در آنها ترم بندی رعایت شود تداخل ندارند. ولی چنانچه ترم بندی رعایت نگردد امکان تداخل وجود دارد و قابل تغییر نیست.
 45. در بیشتر مواقع انتخاب واحد بمعنا و مفهوم واقعی وجود ندارد چون صرفا یک استاد برای آن درس پیش بینی شده .چرا ؟ انتخاب واحد یعنی انتخاب درس نه انتخاب استاد. طبعاً دروسی که یک گروهی هستندتنها یک استاد دارند.
 46. فرصت ثبت نام تا چه زمانیست؟ به دلایلی موفق به ثبت نام نشده ام؟ فرصت این ترم تمام شده است. سریعاً تقاضای مرخصی تحصیلی بفرمایید.
 47. طرح الغدیر برای دانشجویان کارشناسی وجود دارد ؟ خیر- این طرح بصورت سراسری و صرفا مربوطه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.
 48. آیا جدیدا” برای امتحانات تهران هم باید هزینه پرداخت شود؟ برای ورودی های ۱۳۹۲ به بعد بله.
 49. در خصوص اساتید و منابعی که معرفی میکنند بنظر میرسد این موضوع بیشتر شخص محور است و چندان نظام مند نیست آیا ممکن است دانشکده در این خصوص چاره ای اندیشیده و چهارچوب مشخصی تدوین کند تا اساتید محترم درآن محدوده ی استاندارد عمل کنند؟ انتخاب کتاب و منابع در چارچوب سیلابس درسی بعهده استاد است که البته بخش های مربوطه بر آن نظارت دارند.
 50. امکان اقامت در خوابگاه دانشگاه طی ایام امتحانات میان ترم، پایان ترم و کلاسهای آزمایشگاه مهیا خواهد بود؟ با توجه به عدم تعهد و همچنین کمبود امکانات خوابگاهی برای دنشجویان حضوری، دانشگاه قادر به ارائه خوابگاه به دانشجویان غیر حضوری نیست. در صورت هماهنگی فضای خوایگاهی مناسب خارج از دانشگاه که در شأن دانشجو باشد بلافاصله قبل از شروع امتحانات و یا کلاسهای آزمایشگاهی اطلاعیه مربوطه روی سایت دانشکده قسمت امور دانشجویی بخش خوابگاه درج خواهد شد. پس از این فرایند دانشجویان متقاضی می توانند با حضور در محل خوابگاه و رویت امکانات در صورت تمایل با ارائه کارت دانشجویی و پرداخت هزینه اسکان – که قبلا در اطلاعیه درج خواهد شد- از امکانات اسکان استفاده نمایند.
 51. آیا رشته طراحی و تولید نرم افزار رشته مصوب وزارت علوم است و برای دکتری مشکلی نیست؟ بله – جزء گرایشهای IT است و جهت ادامه تحصیلی هیچ منعی ندارد.
 52. لطفا نحوه دسترسی به لینک های ضبط شده را توضیح دهید؟ وارد سیستم اتوماسیون شوید، روبروی نام درس بر روی لینک مشاهده کلیک نمایید تا به لینک های ضبط شده و فایلهای آفلاین کلاسهای برگزار شده دسترسی داشته باشید
 53. دانشجوی ارشد ورودی جدید هستم با وجود تکمیل و ارسال مدارک از دهم مهرماه هنگام ورود به سامانه هنوز با وضعیت در حال بررسی روبرو میشم؟ به محض تکمیل فرایند ثبت وام وضعیت وام شما در سیستم به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
 54. فایل فلش قسمت محتوای درس را میتوانید در اختیار دانشجو قرار بدهید؟ دسترسی به محتوای دیجیتال تنها بصورت آنلاین می باشد و به صورت آفلاین در اختیار گذاشته نمی شود.
 55. امکان صحبت کردن با استاد بصورت صوتی در کلاس وجود داره؟ بلی
 56. به کتابخانه دیجیتال چطور دسترسی داریم؟ لینک مربوطه در صفحه اصلی سیستم اتوماسیون آموزشی سمت راست پایین صفحه و زیر مجموعه امور واحد های مجازی قابل دسترسی است.

 

روابط عمومی دانشکده آموزشهای الکترونیکی دانشگاه شیراز

به اشتراک بگذارید:Print this page
Print
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email