انتخاب زمان دفاع از پایان نامه اردیبهشت ماه ۹۴ ویژه دانشجویان آموزش-پژوهش محور)

باسمه تعالی

انتخاب زمان دفاع از پایان نامه اردیبهشت ماه ۹۴ (ویژه دانشجویان آموزش-پژوهش محور)

با سلام و احترام

به اطلاع کلیه دانشجویان مهندسی فناوری اطلاعات ، حقوق و کنترل و ابزار دقیق که از شرایط لازم جهت دفاع از پایان نامه بر خوردارند می رساند که در اردیبهشت ماه ۹۴در ساعت های ۱۰:۳۰-۹ ، ۱۲-۱۰:۳۰ صبح و ۱۳:۳۰-۱۵ بعداز ظهر مطابق جدول  زیر جلسات دفاع از پایان نامه برگزار می گردد.

جدول اردیبهشت ماه ۹۴

توضیحات

تاریخ

روز

 

۱/۲/۹۴

سه شنبه

 

۲/۲/۹۴

چهارشنبه

 

۵/۲/۹۴

شنبه

جهت تعیین زمان دفاع، می بایست پس از هماهنگی با اساتید راهنما و مشاورو داور  یکی از زمان های پیشنهادی دانشکده را از طریق تماس تلفنی به خانم محمدنژاد اطلاع داده تا زمان مورد نظر به نام شما ثبت گردد. ۰۷۱۳۶۱۳۲۶۷۶

جهت قطعی شدن زمان دفاع حتماً نامه های زیر را ۱۵ روز قبل از دفاع که به تایید استاد راهنما و مشاور و داور شما رسیده است از طریق آدرس الکترونیکی زیر و یا شماره فاکس ۰۷۱۳۶۴۶۰۵۱۵ به دانشکده ارسال نمایید.(در صورت عدم دریافت نامه های مذکور در مهلت مقرر زمان شما حذف می گردد.)

E-mail: grads1@vu.shirazu.ac.ir

تذکر بسیار مهم: دانشجویان محترم توجه داشته باشند که زمان مورد نظر جهت دفاع و فایلهای مربوط به دفاع را باید حداکثر تا ده روز قبل از دفاع در سیستم اتوماسیون آموزشی دانشگاه (جایی که قبلا ثبت رساله را انجام داده اید) ثبت کرده و سیستم را قطعا ده روز قبل از دفاع به مرحله بعد ارسال نمایید در غیر این صورت سیستم به صورت خودکار بسته می شود و به شما اجازه دفاع در روز تعیین شده را نمی دهد.

لازم به ذکر است دانشجو زمانی می تواند از پایان نامه خود دفاع کند که تمام مراحل در سیستم اتوماسیون آموزشی تمام شده باشد و سیستم عبارت منتظر برگزاری جلسه دفاع و ورود نمره را نشان دهد. بنابرین دانشجومی بایست بعد از ارسال سیستم به مرحله بعد مدام سیستم را چک کرده و پیگیری نماید تا کاربران مختلف سیستم را به مرحله بعد ارسال کنند.

لازم به ذکر است که کاربری که در هر مرحله می بایست سیستم را تایید کند توسط دانشجو در صفحه ی سیستم اتوماسیون آموزشی دانشگاه قابل مشاهده است.

نامه اظهار نظر استاد راهنما (فناوری اطلاعات)

نامه اظهار نظر استاد راهنما (حقوق)

نامه اظهار نظر استاد راهنما (کنترل)

فرم تایید (مربوط به اساتید مشاور و داور)

تذکرات مهم در خصوص انتخاب زمان دفاع:

تذکر ۱: مجدداً یادآوری می شود که زمان مورد نظر جهت دفاع از پایان نامه حتماً باید به تایید اساتید مشاور و داور نیز برسد. بدین منظور حداقل یک ماه قبل از دفاع، پایان نامه کامل را جهت مطالعه به ایشان تحویل نمایید.(البته زمان ذکر شده ی یک ماه مطمئناً بستگی به نظر استاد مشاور و داور و نوع ارتباط مورد نظر ایشان دارد)

تذکر ۲ : تایید نهایی زمان انتخابی در جدول زمان بندی توسط تحصیلات تکمیلی دانشکده، منوط به ارائه نامه های فوق می باشد.

تذکر ۳: فقط دانشجویانی مجاز به دفاع در زمان های پیشنهادی می باشند که از زمان تصویب پیشنهاد طرح تحقیق ایشان در دانشکده تا زمان دفاع حداقل ۴ ماه فاصله باشد.

تذکر ۶: قبل از اقدام جهت مجوز برگزاری دفاع لازم است که طرح تحقیق خود را (همان فرم شماره ۱ سابق) از طریق سیستم اتوماسیون آموزشی دانشگاه ارسال کرده باشید. در غیر این صورت سیستم به شما مجوز نخواهد داد.

جهت یادآوری بخوانید که:

دانشجویان ورودی ۸۷ و ماقبل آن علاوه بر ارسال دستی فرم شماره (۱) حتما از طریق سیستم اتوماسیون آموزشی نیز باید طرح خود را به تایید دانشگاه رسانیده باشند. (رجوع شود به اطلاعیه با عنوان :ارسال طرح پیشنهادی تحقیق ازطریق سیستم اتوماسیون ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی ۸۷ و ماقبل آن (خیلی خیلی مهم( در بخش اطلاعیه های ویژه تحصیلات تکمیلی)

دانشجویان ورودی ۸۸ و بعد از آن می بایست فقط از طریق سیستم اتوماسیون آموزشی فرم خود را به تایید دانشگاه رسانیده باشند. (رجوع شود به اطلاعیه باعنوان: قابل توجه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ورودی نیمسال اول ۸۸ به بعد (انتخاب واحد پایان نامه) در بخش اطلاعیه های ویژه تحصیلات تکمیلی)

بدین ترتیب شما دانشجوی عزیز قاعدتاً تا این مرحله باید موارد زیر را انجام داده باشید:

۱-هماهنگی با اساتید راهنما و مشاور و داور جهت روز و تاریخ دفاع بر طبق تاریخ و ساعتهای اعلام شده در سایت دانشکده (دانشجویان ورودی ۹۰ به بعد علاوه بر استاد راهنما واستاد مشاور استاد داور هم دارند که اسم استاد داور را می توانند از خانم ملاحسینی بگیرند.)

۲- هماهنگی با خانم محمدنژاد و ثبت تاریخ در لیست ایشان

۳- ارسال فرم هایی که به تایید اساتید راهنما ، مشاورو داور رسیده در زمان مقرر

۴- هماهنگی با کارشناس حسابداری دانشجویی دانشکده و انجام تسویه حساب کامل

۵- بررسی داشتن انتخاب واحد در کلیه نیمسال های تحصیلی تا زمان دفاع (در صورت عدم ثبت واحد پایان نامه با کارشناس آموزشی مربوطه تماس بگیرید.)

۶- انتخاب نماینده تحصیلات تکمیلی توسط دانشکده (این قسمت توسط کارشناس تحصیلات تکمیلی انجام گرفته و نماینده به دانشجو اعلام خواهد شد البته این کار بعد از انجام کامل موارد بالا صورت می گیرد بنابراین تا مراحل بالا را به طور کامل انجام نداده باشید برای شما نماینده تحصیلات تکمیلی مشخص نمی گردد .)

۷- دانشجویانی که شکل سنوات دارند می بایست قبل از انتخاب زمان دفاع مشکل تمدید سنوات خود را با راهنمایی کارشناس آموزش مربوطه حل نمایند.

بعد از انتخاب زمان دفاع در جدول به روش فوق و انجام کلیه مراحل اداری که در متن بالا به صورت خلاصه آمده است، جهت درخواست مجوز برگزاری دفاع از دانشگاه می بایست به شرح زیر عمل گردد:

تاکید می شود که : بعد از تکمیل و ارسال فرم های داخلی دانشکده مربوط به زمان دفاع (موارد ذکر شده در بالا) می بایست جهت انتخاب زمان دفاع و دریافت مجوز از طریق سیستم اتوماسیون آموزشی (sess) به شرح زیر عمل نمایند:

۱-    با آی دی و پس ورد شخصی وارد سیستم اتوماسیون آموزشی دانشگاه (sess) شده و گزینه رساله و سپس گزینه رساله جدید را انتخاب نمایید که پس از آن وارد صفحه مربوط به امور پایان نامه ها خواهید شد.

(تذکر: درصورت عدم انجام امور مربوط به تسویه حساب یا مشکلات آموزشی این گزینه غیر فعال می باشد.)

شما قبلاً در این صفحه طرح پیشنهادی را ضمیمه وعناوین فارسی و انگلیسی پایان نامه و اعضای کمیته دفاع تان را مشخص کردید.

۲-  در قسمت انتهایی فرم، تاریخ و ساعت ارایه دفاع و مکان خود را وارد نمایید. انتخاب همه این موارد الزامی است.

در مورد مکان یکی از مکانهای پیشنهادی موجود در جدول را فقط انتخاب نمایید مکان قطعی دفاع روز دفاع در دانشکده توسط واحد انفورماتیک به شما اعلام خواهد شد.

در صورتی که موفق به تایپ نشدید از گزینه Tools در بالای صفحه قسمت Pop-up Blocker و سپس Pop-up Blocker Setting را انتخاب و در آنجا آدرس http://sess.shirazu.ac.ir را وارد نمایید.

تذکر مهم: دقت نمایید که تاریخ و ساعتی را که در فرم مذکور تایپ می کنید همان تاریخ و ساعتی است که قبلاً از طریق جدول انتخاب زمان دفاع انتخاب کرده و فرم های مربوط به تایید اساتید راهنما و مشاور آن را برای ما ارسال کردید. در این مرحله هر ساعت و زمانی را به غیر از آنچه قبلاً از طریق جدول انتخاب کردید تایپ نمایید دانشکده در جریان تغییر قرار نخواهد گرفت و عواقب ایجاد هر گونه مشکل اعم از موجود نبودن فضای مناسب و عدم همکاری کارمندان دانشکده در برگزاری دفاع و … به عهده دانشجو می باشد.

در صورتی که موفق به تایپ ساعت و زمان در مکان مخصوص نشدید مکان نما را در خانه مورد نظر قرار داده و کلید space  را فشار دهید.

۳- در قسمت بالای صفحه اطلاعات مربوط به کلمات کلیدی، فایل ورد و پی دی اف پایان نامه و … را وارد نمایید.

۴-    انتخاب نماینده به عهده تحصیلات تکمیلی دانشکده می باشد. به این ترتیب  که ابتدا کارشناس، نماینده تحصیلات تکمیلی را تعیین و به دانشجو معرفی می نماید.

۵-     فرم را جهت تایید به اساتید راهنما، مشاور و داور ارسال نمایید. همه اعضای کمیته دفاع شامل استاد راهنما و مشاورو داور باید فرم مذکور را تایید نماید. بعد از تایید اعضای کمیته فرم به صورت اتوماسیونی وارد مرحله بعد شده و در دسترس معاون آموزشی دانشکده قرار خواهد گرفت.

از این مرحله به بعد هیچ گونه تغییری توسط دانشجو امکان پذیر نمی باشد و دانشجو صرفاً می تواند از طریق همان گزینه رساله در صفحه اول ورود به سیستم اتوماسیون آموزشی روند ادامه کار و تایید در ۱- تحصیلات تکمیلی بخش ۲- تحصیلات تکمیلی دانشکده ۳-تحصیلات تکمیلی دانشگاه را مشاهده نماید.

تذکر بسیار مهم ۱: با توجه به روند اداری موجود لازم است به گونه ای زمان بندی نمایید که قطعاً از زمانی که فرم مذکور را فعال و به مرحله بعد ارسال می کنید، حداقل ۱۰ روز تا زمان دفاع شما مهلت باشد. ۱۰ روز در برنامه نرم افزاری سیستم تعریف شده و امکان تغییر آن به هیچ وجود ندارد.

تذکر بسیار مهم ۲: بین زمان تصویب طرح در دانشکده تا زمان دفاع حداقل ۴ ماه باید فاصله باشد. زمان مذکور در برنامه نرم افزاری سیستم تعریف شده و امکان تغییر آن به هیچ وجه وجود ندارد.

با توجه به همه موارد فوق و اتوماسیونی شدن دفاع خواهشمند است در موقع مقرر و دقیقاً طبق روال اقدام نمایید تا همکاران تحصیلات تکمیلی دانشکده شرمنده درخواستهای خارج از موقع شما دانشجوی عزیر نشوند!

در صورت عدم انتخاب زمان دفاع و یا تأخیر در ارسال فرمهای مذکور در تاریخهای معین شده دانشکده هیچ گونه مسئولیتی نسبت به عدم برگزاری جلسه دفاع از پایان نامه ندارد.

 

*****

نکات مهم در خصوص برگزاری دفاع:

نکته ۱: هماهنگی با واحد انفورماتیک دانشکده و در صورت برگزاری جلسه دفاع در تهران هماهنگی با نمایندگی دانشکده در تهران نیز لازم است.

واحد انفورماتیک : ۰۷۱۳۶۱۳۲۶۹۶

نکته ۲: دانشجویانی که قصد برگزاری دفاع را در نمایندگی تهران دارند، حتماً می بایست چند روز قبل از برگزاری جلسه دفاع، دانشکده و نمایندگی تهران را در جریان قرار دهند. (هر گونه مشکلی از طریق grads1@vu.shirazu.ac.ir و یا از طریق فکس ۰۷۱۳۶۴۶۰۵۱۵، قابل بررسی است)

  دفتر تهران:۴۴۲۵۱۰۲۴۰۲۱

 

نکته ۳:تهیه اعلامیه زمان دفاع با فرمت word

برای اطلاع رسانی به سایر دوستان جهت شرکت در جلسه دفاع از پایان نامه ، اعلامیه برگزاری جلسه دفاع می بایست حداقل۷ روز قبل و دقیقاًً با فرمت مشخص و با همان عناوین و به همان شکل که در بخش اعلامیه های دفاع از پایان نامه (یکی از گزینه های اطلاعیه ها) توسط دانشجویان قبلی آمده ، اعلامیه مربوطه را بافرمت wordتهیه و به آدرس زیر ایمیل نمایند تا بر روی صفحه اصلی سایت قرار گیرد.

grads1@vu.shirazu.ac.ir

نکته ۴: طبق مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز مورخ ۱۱/۱۱/۸۸ جلسه دفاع با حضور تمامی اعضای کمیته پایان نامه اعم از اساتید راهنما و مشاور ، داور و همچنین نماینده تحصیلات تکمیلی رسمیت می یابد و در غیر این صورت امکان برگزاری جلسه دفاع وجود ندارد.

نکته ۵: لازم است حتما یک نسخه از پایان نامه پرینت شده در جلسه دفاع موجود باشد. (می توانید قبل از دفاع از طریق پست به اساتید راهنما، مشاور ، داور و نماینده تحصیلات تکمیلی ارسال نمایید. )

نکته ۶: بنا به ابلاغیه معاونت محترم آموزشی دانشگاه جهت حفظ هر چه بیشتر اعتبار  علمی جلسات دفاع   اجرای نکات زیر الزامی می باشد:

الف- به منظور حفظ نظم پذیرایی، ساده و حتماً در پایان جلسات دفاع ارشد باشد.

ب- از حضور افراد غیر دانشگاهی که پوشش آنها مغایر با اصول اسلامی باشد معذوریم. ضمناً حضور افراد زیر ۱۲ سال تحت هر شرایطی ممنوع می باشد.

ج- هرگونه فیلم برداری و عکس برداری از جلسات دفاع ارشد ممنوع می باشد و فقط در موارد خاص با اجازه و هماهنگی قبلی دانشکده و تنها در پایان جلسه دفاع صورت می گیرد.

نکته۷: ضمن آرزوی موفقیت جهت ارایه دفاعی قابل قبول از پایان نامه تان، لطفاً موارد زیررا به خاطر داشته باشید:

الف: زمانی که جهت دفاع از پایان نامه و ارایه دانشجو در نظر گرفته شده ۳۰ تا ۴۰ دقیقه و جهت سوال و جواب حاضرین ۱۰ دقیقه می باشد. لطفاً برنامه خود را طوری تنظیم نمایید که ارایه و… از زمان مقرر فراتر نرود.

ب: مجری و برگزار کننده جلسه دفاع در واقع خود دانشجو می باشد. این مساله به خصوص در مورد دانشجویانی که قصد برگزاری دفاع را در نمایندگی تهران دارند، مصداق پیدا می کند. جلسه با تلاوت قرآن آغاز و با معرفی و توضیحات استاد راهنما در خصوص دانشجو و پایان نامه ادامه می یابد. سپس دفاع از پایان نامه توسط دانشجو و سوال و جواب حاضرین و نهایتاً مشورت گروه جهت اختصاص نمره و نهایتاً با اعلام نمره توسط نماینده تحصیلات تکمیلی به عنوان ناظر حقوقی، جلسه دفاع خاتمه خواهد یافت.

ج: دانشجویانی که نرم افزار یا امکانات خاصی جهت برگزاری دفاع لازم دارند می بایست ۲۴ ساعت قبل از برگزاری جلسه دفاع با واحد انفورماتیک دانشکده  یا مسئول دفتر تهران هماهنگی های لازم را انجام دهند.

د: دانشجویانی که اساتیدشان قصد برگزاری جلسه را به صورت ویدئو کنفرانس دارند حتما می بایست با دانشکده هماهنگ کنند و سه روز قبل از دفاع واحد انفورماتیک دانشکده را در جریان بگذارند.

نکته ۹: عملاً بعد از اتمام جلسه دفاع، دانشجو جهت ادامه کار می بایست اطلاعیه مربوط به فارغ التحصیلی را به دقت مطالعه نماید و بر طبق اطلاعیه امور فارغ التحصیلی خود را پیگیری نماید.

توصیه می شود بعد از اتمام دفاع، قبل از انجام هر گونه امور اداری حتماً جهت کسب اطلاع از روند فارغ التحصیلی اطلاعیه مربوط را در سایت دانشکده و قسمت تحصیلات تکمیلی مطالعه نمایید.

با آرزوی موفقیت روز افزون

مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشکده آموزشهای الکترونیکی

دانشگاه شیراز

 

 

به اشتراک بگذارید:Print this page
Print
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email