میلاد با سعادت سبط اکبر امام حسین (ع) حضرت علی اکبر(ع) وروز جوان بر دانشگاهیان عزیز مبارک باد

 

میلاد با سعادت سبط اکبر امام حسین (ع) حضرت علی اکبر(ع) وروز جوان بر دانشگاهیان عزیز مبارک باد

زندگی نامه حضرت علی اکبر(ع)

 

حضرت علی اکبر (ع) فرزند ابی عبدالله الحسین(ع) بنا به روایتی در یازدهم شعبان،سال۴۳ قمری در مدینه منوره دیده به جهان گشود.

پدر گرامی اش امام حسین بن علی بن ابی طالب (ع) و مادر محترمه اش لیلی بنت ابی مرّه بن عروه بن مسعود ثقفی است.او از طایفه خوش نام و شریف بنی هاشم بود . و به بزرگانی چون پیامبر اسلام(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س)، امیر مؤمنان علی بن ابی طالب(ع)و امام حسین (ع) نسبت دارد

درباره شخصیت علی اکبر(ع) گفته شد، که وی جوانی خوش چهره، زیبا، خوش زبان و دلیر بود و از جهت سیرت و خلق و خوی و صباحت رخسار، شبیه ترین مردم به پیامبر اکرم(ص) بود و شجاعت و رزمندگی را از جدش علی ابن ابی طالب (ع) به ارث برده و جامع کمالات، محامد و محاسن بود.

شباهت حضرت علی اکبر(ع)به پیامبر(ص)

مورخان درمیان خانواده پیامبر(ص)ازکسی که درتمام صفات شبیه اوباشد به جز علی اکبر(ع)نام نبرده اند.پدرعزیزش حضرت امام حسین ( ع)هرگاه شوق دیدار آن چهره حیات بخش راپیدا میکرد به این نور دیده نظر می انداخت.یا اگر خواهان شنیدن آن صدای جان فزائی می گردید که نغمات داوود در برابرش کوچک می نمود، به سخنان او گوش فرا می داد و هر گاه اخلاق کریمانه پیامبر را به یاد می آورد،اخلاقی که خدای تعالی آن را در آیه شریفه((وانّک لعلی خلق عظیم))ستوده، با تمام وجود به او توجه می فرمود . البته روشن است که او دارنده این اخلاق پسندیده بود،تمام خصوصیتهای پیامبر اکرم(ص)را دارا بود.مثل ورع،اخلاص،شجاعت،کرم،بردباری،خوشروئی،نرمش وانعطاف،

 

خشونت و قاطعیت در راه خداو دوری از پستیها و رذائل خواه از نظر شرع یا فطرت انسان و…و در یک کلمه آنچه در نزد خدای تعالی((عظیم))است .

 

روابط عمومی دانشکده آموزشهای الکترونیکی دانشگاهه شیراز

 

 

 

به اشتراک بگذارید:Print this page
Print
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email