اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه شیراز- به روز رسانی در تاریخ ۱۰/۸/۹۹

اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی آزمون  سراسری سال تحصیلی  ۱۴۰۰-۱۳۹۹  دانشگاه شیراز

      ضمن عرض تبریک و خیر مقدم و آرزوی موفقیت برای پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی و دکتری حرفه ای  سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه شیراز توجه پذیرفته شدگان محترم را به نکات زیر جلب می نماید.

دانشجوی گرامی، فرآیند ثبت نام شما در دانشگاه شیراز به ۲ صورت ثبت نام اینترنتی و ارسال مدارک از طریق پست توسط دانشجو و کاملا” غیر حضوری و اینترنتی به انجام خواهد رسید و نیازی به حضور دانشجو نمی باشد. انجام هر دو نوع ثبت نام، الزامی است.

ثبت نام اینترنتی:

ثبت نام اینترنتی از تاریخ ۱۴/۸/۹۹ لغایت ۱۶/۸/۹۹ و  شروع کلاس ها از تاریخ ۱۷/۸/۹۹ می باشد. لازم است برای ثبت نام اینترنتی، حتماً از قبل، اسکن مدارک مورد نیاز که در ذیل این اطلاعیه آمده است و به تایید دفاتر اسناد رسمی محل سکونت خود رسیده است، تهیه شده باشد (عکس ۴×۳  با رزولوشن ۳۰۰dpi و فرمت jpg و بقیه مدارک با رزولوشن ۱۵۰dpi و فرمت jpg).

توجه: حجم هریک از فایلهای بالا از KB  ۳۰۰ نباید بیشتر باشد.

ثبت نام اینترنتی شامل مراحل زیر است:

۱-      ورود به سایت دانشگاه شیراز به آدرس www.shirazu.ac.ir

۲-      مشاهده لینک ثبت نام پذیرفته شدگان در سایت دانشگاه شیراز و کلیک بر روی لینک ثبت نام

۳-      درج شماره پرونده، شماره شناسنامه وکد ملی و تایید آن

۴-      دریافت شناسه کاربری و رمز عبور و مشاهده لینک ورود به سیستم اتوماسیون آموزشی و تایید آن

۵-      مشاهده سیستم اتوماسیون آموزشی دانشگاه شیراز و درج شماره کاربری و رمز عبور و تایید آن

۶-      مشاهده دستور العمل ثبت نام و مطالعه دقیق آن

۷-      تکمیل اطلاعات پایه به صورت صحیح و تکمیل تک تک فرم های ثبت نام و تایید آنها. بدیهی است که تکمیل هریک از فرم ها اجباری بوده و در صورت عدم تکمیل آن امکان ورود به فرم های بعدی وجود ندارد.

تذکر:

کلیه مکاتبات با استفاده از اطلاعات پایه از طریق سیستم اتوماسیون آموزشی انجام می پذیرد. لذا عدم تکمیل فرم ها، یا درج اطلاعات غلط و یا به صورت ناقص موجب عدم ثبت نام نهایی و مشکلات آتی  می گردد و عواقب آن به عهده دانشجو خواهد بود.

 

۲- ارسال اصل  مدارک از طریق پست پیشتاز:

ارسال کلیه مدارک تحصیلی از طریق پست پیشتاز و بارگذاری رسید پستی درفرایند ثبت نام در اتوماسیون آموزشی می باشد که می بایست به صورت زیر انجام شود.

الف- ارسال اصل و کپی مدارک تحصیلی

ب- تصویر برابر با اصل تمام صفحات شناسنامه- کارت ملی- وضعیت نظام وظیفه(کارت پایان خدمت، کارت معافیت پزشکی- کارت معافیت دائم و….)- عکس

که لازم است تصویر آنها در دفاتر اسناد رسمی مورد تایید قرار گیرد.

نشانی پستی:

نشانی: شیراز، خیابان قصرالدشت، نبش قم‌آباد، پردیس بین‌الملل و آموزش‌های تخصصی دانشگاه شیراز، دانشکده آموزشهای الکترونیکی

کد پستی: ۷۱۹۵۶۱۵۷۳۵

توجه:

کلیه مدارک می بایست بصورت کامل ارسال گردد. چنانچه مدارک ارسالی و مدارکی که در فرایند ثبت نام بارگذاری می شود با هم تطابق نداشته باشد ثبت نام کن لم یکن تلقی می گردد. بنابراین در ارسال مدارک و انجام مراحل فرایند ثبت نام دقت کامل بعمل آید.

 

مدارک لازم:

نظام قدیم آموزش متوسطه:

۱- اصل و کپی گواهی مدرک تحصیلی دوره چهارساله یا شش ساله دبیرستان  و یا هنرستان با مهر و امضاء مدیر دبیرستان و یا هنرستان با درج نوع دیپلم، بخش و شهرستان محل اخذ دیپلم

۲- اصل و کپی گواهی تحصیلی سال ما قبل و دوسال ما قبل دیپلم با درج بخش و شهرستان محل تحصیل با مهر و امضای دبیرستان و یا هنرستان با درج بخش و شهرستان سال ماقبل و ۲ سال قبل دیپلم

۳- اصل و کپی گواهی یا کارنامه تحصیلی دیپلم نظام قدیم با قید معدل کتبی دیپلم با امضا و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش

نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی

۱- اصل  و کپی مدرک یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی (تاریخ اخذ دوره پیش دانشگاهی در هریک از رشته های تحصیلی نیمسال اول و دوم باید حداکثر تا پایان ۳۱/۶/۹۹ باشد) با مهر و امضاء مدیر مرکز پیش دانشگاهی

۲- اصل و کپی مدرک یا گواهی دیپلم متوسطه نظام آموزشی ترمی واحدی/ سالی واحدی با مهرو امضاء مدیردبیرستان یا هنرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک

۳- اصل و کپی مدرک و یا گواهی سال ما قبل دیپلم با مهر و امضاء مدیر دبیرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک

۴- اصل و کپی کارنامه تحصیلی دیپلم متوسطه نظام آموزشیترمی واحدی/سالی واحدی (ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی) در هریک از سالهای ۱۳۸۴ به بعد با مهر و امضاء دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش

۵- اصل و کپی کارنامه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی در هر یک از سالهای ۱۳۹۱ الی ۱۳۹۹ با امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش

نظام آموزشی جدید(۳-۳-۶)

۱-اصل مدرک یا گواهی موقت پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه با مهر و امضای مدیر دبیرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک

۲-فرم ۶۰۲(گزارش کلی سوابق تحصیلی پایه های دهم تا دوازدهم) با مهر و امضای مدیر دبیرستان یا معاون اجرایی دبیرستان

۳-اصل کارنامه تحصیلی سه سال آخر دبیرستان (پایه دهم تا دوازدهم) با امضا و مهر دبیرستان یا اداره آموزش و پرورش

دارندگان مدرک کاردانی

۱- اصل و یا گواهی مدرک دوره کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای وابسته به وزارت آموزش و پرورش  و یک برگ تصویر آن (تاریخ اخذ مدرک کاردانی حداکثر ۳۱/۶/۹۹)

دارندگان مدرک کاردانی پیوسته

۱-اصل یا گواهی مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای، دانشگاه جامع علمی- کاربردی و یا دانشگاه آزاد اسلامی

۲- اصل یا گواهی سال اول، دوم، سوم دبیرستان و یا هنرستان با مهر و امضای مدیر دبیرستان و یا هنرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک

مدرک کاردانی پیوسته بدون شرط معدل به جای مدرک پیش دانشگاهی قابل قبول می باشد.

دارندگان مدرک معادل کاردانی

۱-اصل مدرک و یا گواهی دانش آموختگان دوره های معادل ( دارندگان مدرک معادل کاردانی – ویژه داوطلبان اخراجی و انصرافی ) به شرط آنکه دوره فوق با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده باشد و مدارک معادل آنان مورد تایید وزرات متبوع باشد.

 

 

دانشجویان انصرافی

-اصل فرم انصراف از تحصیل( تا تاریخ ۲۵/۱۲/۹۸) لازم است فرم انصراف از تحصیل و گواهی تسویه حساب کامل تایید شده دانشگاه و اداره کل امور دانشجویان دخل ارائه نمایید (فرم شماره ۲- صفحه ۶۵ دفترچه شماره۱) با مهر و تایید دفتر اسناد رسمی

کارمندان دولت

اصل حکم مرخصی سالانه یا موافقت رسمی و بدون قید و شرط

مدارک سجلی

۱- تصویر شناسنامه از تمام صفحات آن با مهر و تایید دفتر اسناد رسمی.

۲- تصویر پشت و روی کارت ملی با مهر و تایید دفتر اسناد رسمی

۳-  شش  قطعه عکس تمام رخ (۴×۳) تهیه شده در سال جاری. (جهت برادران مشمول معافیت تحصیلی ۱۲ قطعه)

۴- تصویر مدرکی مبنی بر مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه با مهر و تایید دفتر اسناد رسمی

مدارک لازم کارشناسی ناپیوسته:

  • تصویر شناسنامه از تمام صفحات آن با مهر و تایید دفتر اسناد رسمی.
  • تصویر پشت و روی کارت ملی با مهر و تایید دفتر اسناد رسمی
  • شش  قطعه عکس تمام رخ (۴×۳) تهیه شده در سال جاری. (جهت برادران مشمول معافیت تحصیلی ۱۲ قطعه)
  • تصویر مدرکی مبنی بر مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه با مهر و تایید دفتر اسناد رسمی
  • اصل یا گواهی موقت دوره کاردانی + کپی
  • ریز نمرات مقطع کاردانی

 

-واریز مبلغ -/۱۰۶۷۰۰۰ریال( یک میلیون و شصت و هفت هزار ریال) بابت هزینه امور ثبت نام قابل پرداخت به صورت اینترنتی از طریق رمز دوم کارت های عابر بانک، بانک  های عضو شتاب (درفرم پرداخت اینترنتی هزینه امور ثبت نام در فرایند ثبت نام)

واریز مبلغ ۷۰۰۰۰۰۰ ریال(هفت میلیون ریال) بابت شهریه علی الحساب که به صورت اینترنتی انجام پذیرد-

تأکید می شود وجه ثبت نام حتما” بایستی از طریق اینترنت به حساب مربوطه واریز شود. ضمنا هزینه پرداخت شده به هیچ عنوان مسترد نمی گردد.

 

 قابل توجه دانشجویان مشمول نظام وظیفه:

 – کلیه دانشجویان مشمول نظام وظیفه لازم است علاوه بر مدارک مربوط به ثبت نام که در بالا ذکر گردیده مدارک زیر جهت تشکیل پرونده نظام وظیفه تهیه و به نزدیک ترین پلیس + ۱۰ در شهرستان محل سکونت خود مراجعه و فرم موافقت با معافیت تحصیلی  را از پلیس + ۱۰ اخذ و در فرایند ثبت نام بارگذاری نمایند.

مدارک لازم جهت ارائه به پلیس +۱۰

–   پرینت قبولی در دانشگاه (دریافت از سایت سازمان سنجش)  

–  دونسخه پرینت فرم تکمیل شده درخواست معافیت تحصیلی (دریافت از فرایند ثبت نام)

  – یک نسخه پرینت تکمیل شده مشخصات فردی مشمول جهت صدور مجوز ثبت نام (دریافت از فرایند ثبت نام)

   – یک نسخه کپی کارت ملی

   – یک نسخه کپی شناسنامه

   – یک نسخه کپی آخرین مدرک تحصیلی

   – یک قطعه عکس رنگی زمینه سفید پرسنلی

                                                                               *****

استعلام مدرک تحصیلی

دانشجویان کارشناسی پیوسته جهت استعلام گواهی تحصیلی مقطع قبلی لطفا به آدرس سایت https://emt.medu.ir و دانشجویان کارشناسی ناپیوسته به آدرس http://estelam.msrt.ir وارد شده و درخواست استعلام مدرک را ثبت و کد رهگیری دریافتی را در قسمت اطلاعات پایه در فرایند ثبت نام وارد نمایید.

*  پیگیری وصول تاییدیه تحصیلی مدرک مقاطع قبلی تا قبل از شروع نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹ بر عهده دانشجو
می باشد.

کارت دانشجویی

انجام مراحل صدور کارت دانشجوئی به محض رفع موانع همه گیری ویروس کرونا و برقراری امکان حضور دانشجویان در دانشگاه اطلاع رسانی و توزیع خواهد شد.

توجه**

شروع کلاس ها از تاریخ ۱۷/۸/۹۹ بصورت غیر حضوری با استفاده از سیستمهای آموزش الکترونیکی و مجازی می باشد.کلیه دانشجویان می بایست شیوه آموزشی سال تحصیلی ۴۰۰-۹۹ و راهنمای استفاده از سیستمهای آموزش الکترونیکی که در سایت دانشگاه شیراز درج شده است را بدقت مطالعه نماید.

در صورت وجود هرگونه مشکل می توانید با کارشناس رشته در دانشکده و بخش که اطلاعات آنها در ذیل این اطلاعیه درج شده تماس حاصل نمایید. و یا به شناسه کاربری ایشان در اتوماسیون آموزشی قسمت پیام ها مشکل خود را مطرح و پیام را ارسال نمایید.

تکمیل کارنامه سلامت جسم:

کلیه دانشجویان لازم است پس از مراجعه به سامانه سجاد به آدرس: http://portal.saorg.ir/physicalhealth کلیه صفحات کارنامه سلامت جسم را تکمیل نمایند.

 

تکمیل کارنامه سلامت روان:

  ** به اطلاع می رساند کلیه دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه شیراز موظف به شرکت در “طرح کشوری کارنامه سلامت روان” می باشند،

بدین منظور خواهشمند است برای تکمیل فرم کارنامه سلامت روان خود، به نکات ارائه شده توجه نمایید.

نکته ۱

کلیه دانشجویان ورودی جدید مقاطع مختلف دانشگاه شیراز (کاردانی، کارشناسی، ارشد، دکتری عمومی، دکتری تخصصی) موظف به شرکت در طرح کارنامه سلامت روان دانشجویان ورودی جدید می باشند.

براساس دستورالعمل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری،

ثبت نام شما در نیمسال دوم سال تحصیلی منوط به تشکیل کارنامه سلامت روان و دریافت گواهی شرکت در طرح از مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه می باشد.

 

نکته ۲

به منظور تکمیل فرم الکترونیک کارنامه سلامت روان، وارد لینک سامانه سجادبه آدرس زیر شده و کارنامه خود راتکمیل نمایید.http://portal.saorg.ir/mentalhealth

 

نکته ۳

هنگام ورود به سامانه سجاد، چنانچه قبلا در این سامانه ثبت کرده اید با نام کاربری و رمز عبور قبلی خود وارد شوید و اگر قبلا ثبت نام نکرده اید، ابتدا ثبت نام کنید و سپس از طریق آیکون ورود، وارد شوید و پرسشنامه خود را تکمیل نمایید.

 

نکته ۴

چنانچه رمز عبور قبلی خود را فراموش کرده اید از طریق گزینه “رمز عبور را گم کرده اید” رمز عبور جدید خود را ثبت نمایید.

 

 

نکته ۵

به منظور صحت اطلاعات خود، به سوالات، دقیق و صادقانه پاسخ دهید.

 

نکته ۶

از تکمیل نمودن فرم مربوطه توسط اعضای خانواده اکیدا”خودداری نمایید.

 

نکته ۷

در صورت هرگونه سوال می توانید روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۴  باشماره ۰۹۰۱۶۹۰۹۵۳۱ تماس حاصل نماییدو یا به این شماره پیامک نمایید و یا سوال خود را در واتساپ به این شماره ارسال نمایید.

 

 * کلیه پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی دانشکده آموزشهای الکترونیکی جهت ثبت نام به سایت دانشکده به آدرس vu.shirazu.ac.ir قسمت اخبار و اطلاعات مراجعه نمایند.

 

پاسخ گویی به مشکلات ثبت نام اینترنتی:

ادرس پست الکترونیک  sessadmin@shirazu.ac.ir  

پاسخ گویی جهت اطلاع از مدارک ثبت نام: از طریق دانشکده و بخش های مربوطه صورت می پذیرد.

  • توجه: دانشجویان گرامی جهت ارتباط با
  • ۱-  کارشناس آموزش بخش لطفا در سامانه اتوماسیون آموزشی (shirazu.ac.ir) در قسمت پیام ها گزینه “پیام به کارشناس بخش” را انتخاب و پس از باز شدن صفحه پیام ، نام کارشناس آموزش در بالای صفحه ثبت شده که نیاز است دانشجو عنوان، متن و نوع پیام را ثبت و ارسال نماید .
  • ۲- برای ارسال پیام به سایر کارشناسان در بخش پیامها ، گزینه ایجاد پیام جدید را انتخاب و در قسمت id های دریافت کنندگان، شناسه کاربری کارشناس را درج و تیک تایید را در مربع کنار گزینه فعال و نوار آبی رنگ تایید را کلیک و در صفحه پیام متن و عنوان را درج و ارسال نماید.
  • ۳- جهت دریافت پاسخ های پیام خود گزینه پیامها بخش پیام ها را چک نمایید.

خواهشمند است فایل اسامی کارشناسان دانشکده ها ، id ، شماره تلفن و آدرس را مطالعه فرمایید.     

                   مدیریت امور آموزشی دانشگاه شیراز