درباره دانشکده

هم‌اکنون دانشکده آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه شیراز پس از گذشت تقریباً 10 سال از شروع فعالیت خود با همکاری 30 نفر از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه شیراز، 15 نفر از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی شیراز و 5 نفر از اعضای هیئت‌علمی دیگر دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان مشغول به فعالیت است.همچنین افتخار این را دارد که در بهمن‌ماه ۱۳۸۵ اولین گروه فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی کنترل و ابزار دقیق را که از طریق الکترونیکی آموزش دیده‌اند،با اعطای مدرک دانشگاه شیراز به جامعه‌ی علمی کشور تقدیم نماید.

بدین ترتیب دانشکده آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه شیراز اولین دانشکده در ایران است که از طریق آموزش به روش الکترونیکی، در قلب یکی از معتبرترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ایران، دانشگاه شیراز، تأسیس‌شده است.

از نکات ارزشمند و قابل‌توجه در تأسیس این دانشکده، توجه به رشد و توسعه‌ی روزافزون علوم و فناوری و تحولات مربوطه در قرن حاضر و نقش و گسترش آموزش‌های الکترونیکی در قابل‌دسترس کردن آموزش در تمام سطوح آموزش عالی می‌باشد.

ازلحاظ ساختار فعلی این دانشکده هم‌اکنون دارای 16 کارمند و 3 عضو هیئت‌علمی می‌باشد. فضای فیزیکی فعلی، ساختمانی با 18 اتاق واقع در خیابان جام جم شیراز است؛ این فضای محدود می‌تواند پاسخگوی نیازهای فعلی و آتی دانشکده باشد. دفاتر نمایندگی دانشکده آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه شیراز واقع در شهرهای تهران، دبی (امارات متحده عربی)، ایروان (ارمنستان) و کوالالامپور (مالزی) در حال حاضر جهت برگزاری کلاس‌های حضوری مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین به‌منظور رفاه دانشجویان چندین حوزه جهت برگزاری امتحانات در ایران و جهان در نظر گرفته‌شده است.