شهریه

تبصره1: باتوجه به مصوبه هیات محترم امنا، شهریه متغیر کلیه ورودی‌های سالهای مختلف دانشکده با تصویب هیات رئیسه محترم دانشگاه، درهرسال تعیین و افزایش می‌یابد.

تبصره2: شهریه هر واحد درس جبرانی در مقطع کارشناسی ارشد معادل دروس اصلی کارشناسی ارشد همان گروه آموزشی محاسبه میشود.

توجه: شناسه پرداخت کننده جهت واریز شهریه واحد شیراز 240008058144 و جهت واریزهزینه فارغ‌التحصیلی و تمبر 2400080152180 می‌باشد.

دانشجویان محترم جهت اطلاع از میزان بدهی خود می بایست از طریق سیستم اتوماسیون آموزشی دانشجوییsess در صفحه اصلی سایت دانشکده به قسمت امور مالی گزینه حسابداری شهریه مراجعه و سپس نسبت به تسویه بدهی خود از طریق پرداخت اینترنتی اقدام نمایند. متذکر می شویم که دانشجویان جهت مشاهده بدهی نباید به نوار قرمز رنگ در صفحه اصلی اتوماسیون توجه نمایند.

تذکر: در صورت مغایرت متن قرمز رنگ نشان دهنده میزان بدهی با مبلغ بدهی در قسمت حسابداری شهریه، دانشجو بهتر است جهت اطلاع از میزان واقعی بدهی به گزینه  شهریه مراجعه نماید و توجهی به نوار قرمز رنگ نکند.

اطلاع از اخرین مهلت پرداخت شهریه

علاوه بر اطلاعیه حسابداری ، آخرین مهلت پرداخت شهریه در تقویم آموزشی نیز ذکر گردیده است .

ضمنا واریز شهریه فقط از طریق پرداخت اینترنتی (به غیر از دانشجویان خارج از کشور) مجاز می باشد و دانشجویانی که به صورت دستی اقدام به واریز شهریه می نمایند. فیش آنها قابل قبول نبوده و در سیستم ثبت نخواهد شد .

نحوه پرداخت شهریه از طریق اینترنت

دانشجویان می توانند بصورت زیر نسبت به پرداخت الکترونیکی شهریه خود اقدام نمایند.

۱- دانشجویان حتی المقدور از اکسس کارت بانک ملت جهت پرداخت شهریه استفاده نمایند .

۲- با توجه به اعلام بانک ملت دانشجویان می توانند از کلیه کارتهای عضو شتاب  نیز استفاده نمایند .

۳- در صورت نداشتن اکسس کارت شخصی می توانند از کارت افراد مورد اطمینان خود نیز استفاده نمایند.

۴- جهت گرفتن رمز اینترنتی کارت ، می بایست به خود پرداز همان بانک مراجعه نمایید .

۵- جهت ورود به اتوماسیون آموزشی و پرداخت اینترنتی حتما می بایست ار طریق برنامه Internet explorer 7 وارد شوید .

جهت راهنمایی شما عزیزان نکاتی را در رابطه با نحوه پرداخت اینترنتی در زیر به اطلاع میرساند.

الف) اخذ رمز اینترنتی (PIN2 (و CVV2 (رمز دوم) از دستگاهATM (خودپرداز)بانک ملت.

اولین و مهمترین نکته در پرداخت اینترنتی، گرفتن رمز اینترنتی و CVV2 (رمز دوم) است که بدین شرح

می باشد .

اکسس کارت را وارد یکی از دستگاه های ATM نموده و پس از وارد کردن رمز کارت، منوی اصلی دستگاه ظاهر ، و گزینه تغییر رمز را انتخاب نمائید. پس از انتخاب گزینه فوق می بایست گزینه تغییر رمز اینترنتی را انتخاب نموده که در این حالت دستگاه از شما درخواست یک عدد حداقل چهار رقمی را می نماید که به دلخواه خود این عدد را واردنمائید. ( یک عدد چهار تا دوازده رقمی که فراموش ننمائید. از قبیل سال تولد، شماره شناسنامه و…) و مجدداً همان عدد را جهت تائید رمز اینترنتی وارد نموده و تائید نمائید. پس از ثبت و تائید رمز اینترنتی قبل از ترک دستگاه باید منتظر مانده تا دستگاه به طور خودکار CVV2 و یا رمز دوم که یک عدد سه رقمی یا چهار رقمی است را به شما داده که می بایست آن را یادداشت نمائید، زیرا در پرداخت اینترنتی حتماً بایستی رمز دوم اینترنتی را وارد نمائید.

توجه داشته باشید که رمز اینترنتی حتماً می بایست یک عدد حداقل چهاررقمی غیر از رمز کارت و یا هر یک از شماره های روی کارت باشد.

نکته: در صورتی که دستگاه قادر به چاپ و ارائه رسید باشد درخواست شما را چاپ می نماید و در صورتی که دستگاه مشکل داشته باشد می بایست شماره مورد نظر (CVV2) را شخصاً یادداشت نمائید.

ب) اقدام به پرداخت اینترنتی

دانشجویان می بایست از طریق سیستم اتوماسیون آموزشی و دانشجویی( sess) در صفحه اصلی سایت دانشکده ID وPassword خود را وارد نموده و سپس در قسمت امور مالی گزینه پرداخت اینترنتی را انتخاب نمائید و مبلغ مورد نظر ( بدهی شهریه) را در قسمت مشخص شده وارد و گزینه پرداخت را کلیک نمائید.

نکته: پرواضح است که میزان مبلغ درج شده در این قسمت می بایست حداقل به همان اندازه و یا اندکی کمتر از موجودیشما در کارت باشد.

پس از تائید گزینه پرداخت، شما وارد سایت بانک ملت می شوید که در ابتدا می بایست شماره ۱۶ رقمی روی کارت را با دقت وارد و سپس رمز اینترنتی را که از دستگاه گرفته اید وارد نمائید و در پایان CVV2 یا رمز دوم را وارد و گزینه تائید پرداخت را کلیک نمائید (توجه داشته باشید که در این حالت کد شناسه و تاریخ انقضاء را وارد ننمایید ) و در صورتی که شماره ها و رمزهای وارد شده صحیح باشد عبارت "تراکنش با موفقیت صورت گرفت" در بالای صفحه درج می شود. در نهایت گزینه تایید نهایی را انتخاب نموده تا پول از حساب شما کسر و از بدهی شهریه شما در سیستم نیز کسر شود.

تذکر مهم:

نکته ای که در اینجا مهم است و باید بدان توجه نمائید این است که در پایان می بایست گزینه بازگشت را کلیک نمائید تا عملیات شما با موفقیت انجام پذیرد.

ضمناً تمامی عملیات می بایست در حداکثر مدت زمان ۱۰ دقیقه ای که از طرف بانک مشخص گردیده است انجام شود اگرچه در صورت درست عمل کردن حداکثر در یک الی ۲ دقیقه پرداخت انجام خواهد شد.

همچنین بهتر است جهت پرداخت اینترنتی از اینترنت پر سرعت استفاده نمایید.

نکات مهم:

۱- جهت اطمینان از موفق بودن پرداخت اینترنتی می بایست به قسمت امور مالی- گزینه  شهریه مراجعه کرده و در صورتی که در قسمت پرداختهای اینترنتی مبلغ واریزی ثبت شده باشد، عملیات موفق بوده است و در صورت عدم ثبت در قسمت شهریه، پرداخت شما با موفقیت انجام نشده است و می بایست مجدداً عملیات پرداخت اینترنتی را تکرار نمائید. به عبارت دیگر در صورت موفق بودن پرداخت وضعیت را (تائید شده) یا ( واریز شده ) نشان می دهد و هر عبارت دیگر غیر عبارات فوق دلیل بر عدم موفق بودن پرداخت می باشد.

۲- در صورتی که عملیات با موفقیت انجام نگیرد و پول از حساب شما کسر گردد، پس از مدت زمان کوتاهی از طرف بانک به حساب شما برگشت داده خواهد شد.

۳- در صورتی که کلیه مراحل گفته شده را به طور دقیق و صحیح انجام داده باشید و از طرف بانک پیغام عملیات با موفقیت انجام شد را دریافت کردید لکن پس از مراجعه به قسمت شهریه مبلغ پرداختی ثبت نشده باشد می بایست با شماره تلفن۲۷۳1271-۰۲۱بخش call center بانک ملت تماس گرفته تا نسبت به برگشت پول به حساب شما اقدامات لازم صورت پذیرد ضمناً در این خصوص دانشکده را در جریان امر قرار دهید تا موضوع از طریق دانشکده نیز پیگیری شود.

پرداخت شهریه بصورت اقساط امکانپذیر نمی باشد اما:

آندسته از دانشجویانی که مایلند شهریه خود را به صورت اقساط پرداخت نمایند پیشنهاد می شود هر ماه مبلغی را به صورت پرداخت اینترنتی به حساب دانشکده واریز نمایند تا از میزان بدهی آنها به مرور کاسته شود.

شرط صدور گواهی اشتغال به تحصیل ، فرم تسویه حساب و کارت ورود به جلسه امتحانات

دانشجویان محترم توجه داشته باشند با توجه به مصوبه دانشگاه و دانشکده، صدور هرگونه گواهی اعم از اشتغال به تحصیل و… و همچنین شرکت در امتحانات پایانترم منوط به تسویه حساب مالی می باشد.

میزان شهریه پایان نامه صفر واحدی و سمینار صفر واحدی

دانشجویان کارشناسی ارشد که درس سمینار صفر واحدی و یا پایان نامه صفر واحدی اخذ میکنند   می بایست شهریه ثابت را به طور کامل پرداخت نمایند.

دانشجویان کارشناسی که در اخرین نیمسال تحصیلی خود یک یا دو درس به صورت تبصره 2   داشته باشند می بایست تنهاشهریه درس را پرداخت نمایند و نیازی به پرداخت شهریه ثابت نیست.

چگونگی درخواست وام شهریه و شرایط آن

دانشجویان توجه داشته باشند که هرگونه سؤال در مورد وام اعم از اخذ ،مبلغ وام، قطعی شدن آن و… را می بایست از طریق امور دانشجویی پیگیری نمایند.

مبلغ وام مستقیماً به دانشجو پرداخت نمی گردد و به حساب دانشجو، در سیستم لحاظ می شود تا از بدهی ایشان کسر گردد.

شرایط اخذ وام و مبلغ آن از طریق اداره امور رفاهی دانشجویان دانشگاه شیراز اعلام میگردد و دانشکده در آن دخالتی ندارد